fbpx

Sīkdatņu politika

Sīkdatņu izmantošanas noteikumi L&D serviss  interneta vietnēs

Sīkdatņu izmantošanas noteikumos L&D serviss interneta vietnē (turpmāk - dokuments) ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana, norādīti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Kas ir sīkdatnes?

 

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus.

Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi. Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.

Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, L&D serviss izmanto obligātās, funkcionālās, statistikas un mērķēšanas (reklāmas) sīkdatnes.

Tehniskās / obligātās sīkdatnes

 

Šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju, nodrošināt pieprasītos pakalpojumus e-veikalā, pieslēgšanos profilam vai pakalpojuma pieteikšanu.

Funkcionālās sīkdatnes

 

Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles (piemēram – valodas iestatījumu), lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni.

Statiskas sīkdatnes

 

Statistikas sīkdatnes apkopo informāciju par to, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlas, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarot to ērtāk lietojamu. Statistikas sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti.

Atsevišķos gadījumos dažas no statistikas sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā, saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem, pārvalda datu apstrādātāji.

 

Kādiem mērķiem (nolūkiem)  L&D serviss izmanto sīkdatnes

 

L&D serviss izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietņu un mājaslapu lietošanas pieredzi:

  • nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;
  • pielāgotu mājaslapas funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem - tai skaitā valodai, meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam;
  • iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu - apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku c.;
  • lietotāju autentifikācijai;

Sīkdatņu informācijas nodošana trešajām personām

 

Sīkdatņu informācija netiek nodota apstrādei ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas Zonas (EEZ), izņemot atsevišķus gadījumus, kad informācija var tikt apstrādāta Amerikas Savienotajās valstīs (ASV), izmantojot ASV reģistrētus apstrādātājus.

L&D serviss mājaslapās var tikt ievietotas saites uz trešo personu interneta mājaslapām, kurām ir savi lietošanas un personas datu aizsardzības noteikumi.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

 

Apmeklējot L&D serviss vietnes un mājaslapas, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Lietotājam ir iespēja piekrist visu sīkdatņu izmantošanai vai izvēlēties atsevišķus sīkdatņu veidus, kurām sniegt savu piekrišanu, izmantojot izvēlnes "Piekrist visām" vai "Pielāgot izvēli".

Lietotājam netiek piedāvāta iespēja atteikties no tehnisko jeb obligāto sīkdatņu izmantošanas, jo bez to lietošanas interneta vietnes lietošana būs traucēta vai nebūs iespējama. Tehnisko jeb obligāto sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir L&D serviss kā pārziņa leģitīmās intereses – nodrošināt interneta vietnes netraucētu darbību. Pārējo sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana, kas tiek sniegta ieliekot piekrišanas atzīmi attiecīgajā piekrišanas dialoglogā.

Piekrišana apliecina, ka Lietotājs iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un tiesisko pamatu. Sīkdatņu atspējošanu ir iespējams veikt tajā pašā sīkdatņu paziņojuma logā, kurā tās tika apstiprinātas, izņemot piekrišanas atzīmi no attiecīgā dialogloga.

Kontaktinformācija

 

Visa informācija par L&D serviss interneta vietnē izmantojamām sīkdatnēm un izsmeļošs sīkdatņu uzskaitījums ir pieejams attiecīgajā L&D serviss uzturētā interneta vietnes sadaļā "Sīkdatņu iestatījumi".

Ja lietotājam ir radies jautājums par sīkdatņu izmantošanu, viņš var sazināties ar L&D serviss, izmantojot šādu kontaktinformāciju:

Seko mums

Darba laiki:

Darba dienās:  no 08.00 līdz 17.00

Sestdienās: pēc pieraksta

Svētdienās: atpūšamies

Sīkdatņu politika

© 2020 LD Serviss, visas tiesības paturētas